Přemýšlím někdy nad tím, jak moc mě Ježíš miluje. Obětoval se na kříži za mě, za moje chyby. To je neuvěřitelné, viď? Je to Boží syn, Král králů a Pán pánů, a přesto pro mě tolik vytrpěl. A víš co? Chce, abych se k Němu přibližil/a, abych Ho poznal/a, abych s Ním mluvil/a. Chce být mým nejbližším přítelem.
Jeho láska je tak obrovská, že se rozhodl zemřít, aby mě zachránil. Vždyť jak se píše v Lukášovi 19,10: "Syn člověka přišel, aby hledal a zachránil, co zahynulo." To mi dává naději a sílu.
Jen skrze Ježíše můžu najít skutečnou svobodu, svobodu od všeho, co mě v tomhle světě tíží. Jen On mi může dát věčný život. A jak se píše ve Skutcích 4,12: "V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, daného lidem, jímž bychom mohli být spaseni."
Ti, kdo na mě číhají, celý den po mně šlapou. Mnoho je těch, kdo proti mně bojují z výšin.
V den, kdy bych se měl bát, já doufám v tebe.
Zkázou pro mé kosti je mi utrhání mých nepřátel. Každý den mi říkají: Kde je ten tvůj Bůh?
Toto jsem vám pověděl, abyste ve mně měli pokoj. Ve světě máte soužení. Ale buďte dobré mysli, já jsem přemohl svět.”
Ať je převeze smrt, ať zaživa sestoupí do podsvětí, protože se v jejich nitru uhostilo zlo.
Já ale budu volat k Bohu a Hospodin mě zachrání.
Zpívejte Hospodinu, chvalte Hospodina, protože vysvobodil duši nuzného z ruky zločinců.
Má síla a píseň je Hospodin, stal se mojí záchranou. On je můj Bůh, budu ho oslavovat, Bůh mého otce, budu ho vyvyšovat.
Na to vzpomínám a vylévám v sobě svou duši, jak jsem chodíval v zástupu a ubíral jsem se do Božího domu za zvuku jásotu a děkovných písní davu slavícího svátek.
O nic nebuďte úzkostliví, ale ve všem oznamujte Bohu své žádosti v modlitbě a prosbě s děkováním.
A pokoj Boží, který převyšuje všechno porozumění, bude střežit vaše srdce a vaše myšlenky v Kristu Ježíši.
Pro vedoucího chval. Synové Kórachovi. Na alamót. Píseň.
Bůh je naším útočištěm i silou, velkou pomocí, kterou nacházíme v souženích.
Neboj se, protože já jsem s tebou, nehleď ustrašeně, protože já jsem tvůj Bůh. Budu tě posilovat, ano, budu ti pomáhat a držet tě svou spravedlivou pravicí.
Proto tě vyhlížím ve svatyni -- chci hledět na tvou moc i slávu,
neboť tvé milosrdenství je lepší než život. Mé rty tě budou oslavovat --
Pán však stál při mně a posilnil mě, aby skrze mne byla dovršena zvěst a aby ji uslyšeli všichni pohané; a byl jsem vysvobozen ze lví tlamy.
Pán mě vysvobodí od každého nepřátelského činu a zachová pro své nebeské království. Jemu buď sláva na věky věků! Amen.
Ti, kdo v slzách rozsévají, budou s jásotem sklízet.
Ten, kdo chodí a s pláčem nosí mošnu se semenem, přijde a s jásotem bude snášet snopy.
Ten, kdo přebývá v úkrytu Nejvyššího, přečká noc ve stínu Všemohoucího.
Říkám o Hospodinu: Je mé útočiště, má tvrz, můj Bůh, v něho doufám.
Budu dobrořečit Hospodinu, který mi radí. I v noci mě kázní mé svědomí.
Stále si stavím Hospodina před sebe. Když je mi po pravici, nepadnu.
Do prachu je přitištěna má duše; obživ mě podle svého slova.
Vyprávěl jsem o svých cestách a tys mi odpověděl. Vyuč mě svým ustanovením.
Jsem přesvědčen, že ani smrt ani život, ani andělé ani mocnosti, ani přítomnost ani budoucnost, ani moci,
ani výšina ani hlubina, ani žádné jiné stvoření nás nebude moci odloučit od Boží lásky, která je v Kristu Ježíši, našem Pánu.
Když se vznesu na křídlech jitřenky a usadím se za koncem moře,
i tam mě bude provázet tvá ruka, tvá pravice se mě chopí.
Posilněte se a buďte odvážní, nebojte se a neděste se asyrského krále a celého davu, který je s ním, protože s námi jich je víc než s ním.
S ním je tělesná síla, ale s námi je Hospodin, náš Bůh, aby nám pomohl a bojoval náš boj. Lid se opřel o slova judského krále Chizkijáše.
Vejděte do jeho bran s děkovnými písněmi, na jeho nádvoří s chválami! Vzdávejte mu chválu, dobrořečte jeho jménu,
Příbytkem je Bůh dávnověký, pod tebou jsou paže věčné. Vyhnal před tebou nepřítele, řekl: Vyhlaď!
Pro vedoucího chval. Podle: “Nevyhlazuj!” Davidův pamětní zápis, když utekl před Saulem do jeskyně.
Davidův. Dobrořeč, má duše, Hospodinu, a celé mé nitro jeho svatému jménu!
Dobrořeč, má duše, Hospodinu, a nezapomínej, co vše vykonal.
Jak velká je dobrota, kterou chováš vůči těm, kdo se tě bojí! Před lidskými syny ji prokazuješ těm, kdo v tobě hledají útočiště.
Když si tě připomínám na svém loži. O tobě rozjímám za nočních hlídek,
jak jsi mi býval ku pomoci. Budu jásat ve stínu tvých křídel;
On je tvá chvála, on je tvým Bohem, který pro tebe učinil tyto velké a hrůzu vzbuzující činy, které viděly tvé oči.
Budu ti vzdávat chválu celým srdcem, Panovníku, můj Bože, navěky budu oslavovat tvé jméno,
zajistit pro truchlící na Sijónu, aby jim byla dána čelenka místo popela, olej veselí místo truchlení, závoj chvály místo ducha malomyslnosti. Budou nazváni: Duby spravedlnosti, setba Hospodinova, aby byl oslaven.
Proto jsi veliký, Panovníku Hospodine. Ano, není nikdo jako ty a není Boha kromě tebe -- tak, jak jsme na vlastní uši slyšeli.
Víme, že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrému, těm, kdo jsou povoláni podle jeho předsevzetí.
Vystoupils na výšinu, vedl jsi zajatce, přijals dary v podobě lidí, dokonce i vzpurníků. Vystoupils, abys tam přebýval, Hospodine Bože.
ale on mi řekl: "Stačí ti má milost, neboť [má] moc se dokonává ve slabosti." Velmi rád se tedy budu chlubit spíše svými slabostmi, aby na mně spočinula moc Kristova.
Proto mám zálibu v slabostech, v zlém zacházení, v tísních, v pronásledováních a úzkostech pro Krista. Neboť když jsem slabý, tehdy jsem mocný.
Když dostal takový příkaz, uvrhl je do vnitřního vězení a pro jistotu jim dal nohy do klády.
Kolem půlnoci se Pavel a Silas modlili a zpěvem oslavovali Boha a ostatní vězňové je poslouchali.
Skrze něho [tedy] přinášejme Bohu stále oběť chvály, to jest ovoce rtů, vyznávajících jeho jméno.
Vždycky se radujte.
Neustále se modlete.
Ve všem vzdávejte díky, neboť toto je pro vás Boží vůle v Kristu Ježíši.
Davidův žalm. Hospodin je mé světlo i má spása, koho bych se bál? Hospodin je záštita mého života, koho bych se lekal?
Milujte Hospodina, všichni jeho věrní! Pravdivé lidi Hospodin střeží, leč odplácí plně těm, kdo jednají povýšeně.
Z úst mu vycházejí lahůdky, ale v srdci má boj. Jeho slova jsou měkčí než olej, jsou to ale vytasené meče.
Pro vedoucího chval. Na strunné nástroje. Davidův žalm.
Slyš, Bože, můj nářek, věnuj pozornost mé modlitbě.
Se zemdleným srdcem k tobě volám z konce světa: Doveď mě na skálu, která je vyšší než já.
Pro vedoucího chval. Žalmová píseň. Hlahol Bohu, celá země!
Opěvujte slávu jeho jména, učiňte jeho chválu slavnou!
Bude ke mně volat a já mu odpovím, budu s ním v soužení, vytrhnu ho a obdařím ho slávou.
Nebojí se zlé zprávy; jeho srdce je pevné, doufá v Hospodina.
Jeho srdce je upevněné, nebude se bát, až jednou pohlédne na své protivníky.
Miluji Hospodina, vždyť slyší můj hlas, mé úpěnlivé prosby,
naklonil ke mně ucho. Po všechny své dny k němu budu volat.
Píseň stupňů. Z hlubin k tobě volám, Hospodine!
Panovníku, vyslyš můj hlas! Kéž jsou tvé uši pozorné k mým úpěnlivým prosbám!
Kam odejdu před tvým duchem? Kam uteču před tvou tváří?
Vystoupímli na nebesa, tam jsi ty. Ustelu si v podsvětí, jsi i tam.
Když se vznesu na křídlech jitřenky a usadím se za koncem moře,
i tam mě bude provázet tvá ruka, tvá pravice se mě chopí.
Hospodine, ty jsi můj Bůh! Budu tě vyvyšovat a vzdávat chválu tvému jménu, neboť jsi učinil podivuhodnou věc, plány odedávna připravené, jisté a pravé.
Vždyť já znám úmysly, které s vámi zamýšlím, je Hospodinův výrok. Úmysly o pokoji a ne o zlu, abych vám dal budoucnost a naději.
Je to Hospodinovo milosrdenství, že jsme nezahynuli, neboť nepominulo jeho slitování.
Je nová každé ráno, tvá věrnost je velká.
Bůh naděje kéž vás naplní veškerou radostí a pokojem ve víře, abyste se rozhojňovali v naději mocí Ducha Svatého.
Pojďte ke mně všichni, kteří těžce pracujete a jste přetíženi, a já vám dám odpočinek.
Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorný v srdci; a naleznete odpočinutí svým duším.
Vždyť mé jho je příjemné a mé břemeno je lehké.”
Den ve tvých nádvořích je lepší než tisíc jinde. Zvolím raději stát na prahu v domě svého Boha, než pobývat ve stanech ničemů.
Píseň stupňů. Pozvedám svůj zrak k horám. Odkud mi přijde pomoc?
Pomoc mi přijde od Hospodina, který učinil nebesa i zemi.
A nejen to, chlubíme se také souženími, neboť víme, že soužení působí vytrvalost,
vytrvalost osvědčenost a osvědčenost naději.
A naděje nezahanbuje, neboť Boží láska je vylita v našich srdcích skrze Ducha svatého, který nám byl dán.
on bude soudit celý svět spravedlivě; národy rozsoudí s přímostí.
Hospodin je nepřístupným hradem utlačených, je nepřístupným hradem v dobách soužení.
Stále si stavím Hospodina před sebe. Když je mi po pravici, nepadnu.
Proto se mé srdce raduje a má sláva jásá. I mé tělo bude přebývat v bezpečí,
Jak bych nevěřil, že budu hledět na Hospodinovu dobrotu v zemi živých!
Očekávej na Hospodina! Buď pevný a posilni své srdce! Očekávej na Hospodina!